м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Календар подій

Творча зустріч з режисером Іриною Правило. Фільм "Моє дитинство"

Фото Моє дитинство My Childhood.

«Моє дитинство» – міжнародний кінопроект, що об’єднав три короткометражні ігрові фільми – "Кров", "Мужицький ангел" та "Мій університет", зняті в Україні, Грузії та Італії. 
Сценарії до фільмів створені за мотивами оповідань Степана Васильченка, Нодара Думбадзе та Ніно Палумбо. Разом вони творять кінотриптих, присвячений Хлопчику в різні вікові періоди. Головні герої – хлопці віком 6, 11 та 15 років. Різні країни, різні культури, різні обставини, але одне дитинство. Центральна тема трилогії – становлення особистості – піднімає важливі питання: повернення до найвищих людських та сімейних цінностей; гармонійного існування духовного та фізичного життя; звернення до традицій та звичаїв. 
Перша частина трилогії – «Кров», знятий на чорно-білу плівку, став першим кінопроектом Україна-Грузія, ініційований українською стороною за часи незалежності, та першим міжнародним проектом КНУТКіТ ім.І.К.Карпенка-Карого. Друга частина – «Мужицький ангел», це унікальний приклад поєднання ігрового кіно та анімації. При створенні останньої було використано принцип перекладки, ретельно розробленої на західноукраїнському етнографічному матеріалі. Зйомки третьої частини кінотрилогії – фільму «Мій університет», відбулись у жовтні 2014 року в Тоскані, Італія. Фільм знято на кольорову кіноплівку KODAK, придбану за власний рахунок режисера. Наразі це один з небагатьох українських фільмів, знятих на плівку останнім часом.
«Моє дитинство» – перший міжнародний кінопроект, в рамках якого було організовано й успішно завершено дві кампанії по збору коштів за принципом краудфаундингу: на вітчизняній – «Велика ідея» та найбільшій платформі у світі – «Кікстартер». 

Автор проекту – український режисер Ірина Правило.

“...Оповідь нагадує біблійну простоту в кращому сенсі цього слова.” - з рецензії кінорежисера Романа Балаяна на кінофільм/дипломну роботу “Кров”

“... фільми присвячені темі дитини, дитинства... Та проблеми, порушені в них, – людина та її сім’я, людина і небо, Бог – дозволяють сприйняти образ дитини як символічний. І тоді починаєш думати, що справжнім героєм фільмів є Людина, мала, слабка, закинута в світ, та не самотня...” із статті в журналі “Кіно-Театр”, автор - Анастасія Пащенко

«Цю трилогію мають побачити діти усіх шкіл Італії» - Асоціація вчителів Тоскани

Фестивалі та нагороди:
● Золота медаль Національної академії мистецтв України;
● Орден честі Президента Грузії Міхеїла Саакашвілі "за внесок у культурну співпрацю між Україною та Грузією";
● Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно в Батумі «St. Andrewcross» (Грузія, 2011);
● Спеціальний диплом «За виразну кінематографічну мову» 41-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» (Україна, 2011);
● Учасник 63-го МКФ короткометражних фільмів в м. Монтекатіні (Італія), нагорода – Золота Медаль Президента Республіки Італія Джорджіо Наполітано "За внесок у розвиток кіномистецтва". (Італія, 2012). Фільм залишили для демонстрації у італійських кіношколах, як приклад сучасного кіномистецтва;
● Гран-прі Одеського міжнародного дитячого фестивалю "NEXT", (Україна, 2016).

Вхід вільний для учасників АТО, людям з обмеженими фізичними можливостями 

Вхід за ціною музейного квитка:
Для учнів - 20 грн
Для студентів і пенсіонерів - 30 грн
Для дорослих - 50 грн
За Карткою киянина - 30 грн