м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Календар подій

«Архітектор» вистав Гнат Юра / Memory project

Фото Музей театрального, музичного та кіномистецтва України.

В четвер, 7 грудня, в рамках проекту «Memory project» запрошуємо на вечір пам’яті до 130-річчя від дня народження видатного актора та режисера ГНАТА ЮРИ.


Гості заходу зможуть ознайомитися зі сторінками творчої біографії та почути цікаві факти про життя та творчість народного улюбленця Гната Петровича Юри.

Він був неперевершеним актором, режисером, театральним діячем. Сьогодні мало хто знає, що Гнат Петрович займався і літературною діяльністю: друкував вірші, оповідання, робив переклади, рецензії на вистави. Біографія молодого актора була багатою на події: їздив по провінції у складі мандрівної української трупи під орудою С. Максимовича, потім була служба в армії, а далі робота в галицькому театрі «Руська бесіда». Бурхливі події осені 1917 року приводять Г. П. Юру режисером до Молодого театру у Києві, потім до театру ім. Т. Шевченка та інших творчих колективів. Формування особистості митця відбувалось безпосередньо на театральній сцені. Як писав, сам митець у своїх спогадах - що багато вчився самотужки. А 28 січня 1920 року Гнат Юра стає одним із фундаторів і керівником театру імені Івана Франка. Саме тут у колективі творчих однодумців у процесі пошуків сформувалось творче обличчя Гната Юри – режисера і актора, організатора театральної справи. І понад 40 років він був незмінним керівником цього творчого колективу. 

У фондах Музею театрального, музичного та кіномистецтва України зберігається багато цінних і цікавих матеріалів, які розповідають про життя і творчість великого майстра сцени.

Вхід на захід за ціною музейного квитка!
Довідки за телефоном: 280-18-34