КОЛЕКЦІЇ

У колекції музею сьогодні налічується понад 226 тис. експонатів основного фонду.

Експонати музею дуже різноманітні за видами. Тут зберігаються унікальні пам'ятки давніх початкових театральних форм; численні театральні афіші і програми (перші датовані 1816 р.), скульптурні та живописні портрети, меморіально-речові та документальні архіви видатних діячів мистецтв. Особливу цінність та інтерес становить рукописний фонд музею, зокрема листування корифеїв українського театру, рукописи їхніх п'єс із цензурними помітками, щоденники театральних діячів тощо. Окрема колекція нотних рукописів містить автографи класиків української музики. Яскраву і цінну частину музейного фонду становлять твори українських сценографів, в тому числі представників авангарду. Музей має велику збірку світлин і негативів, фоно- і кінодокументів. Цікавою і широко відомою є колекція українських народних музичних інструментів, і в її складі - мікроколекція музичних скринь і катеринок, та багато іншого. Найцікавіше з цього представляємо в цьому розділі.