м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

2 серпня о 16-00 відкриття міжмузейного виставкового проекту "КУЛІШ. Пантелеймон Куліш" в Музеї книги і друкарства України

У якості партнера до проєкту долучився Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, який надає матеріали з постановки трагедії "Макбет", здійсненої  Лесем Курбасом (за перекладом П.Куліша).

Пантелеймон Куліш відомий не тільки перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською.

Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, в його друкарні в 1863 році по експозиції буде представлено цінні прижиттєві видання творів Пантелеймона Куліша та книги, що побачили світ у його друкарні в Петербурзі, з колекції Музею книги і друкарства України. Серед цікавинок виставки портрет Пантелеймона Куліша у виконанні Тараса Шевченка (полотно, олія) та портрет Тараса Шевченка, створений Пантелеймоном Кулішем (папір, олівець) з колекції Національного музею Тараса Шевченка. ⠀Також буде представлено ескізи першої марки, присвяченої Пантелеймону Кулішу, — виданої до 200-річчя з Дня народження письменника за участі та підтримки Укрпошта. ⠀

Куратори виставки: Інна Мочарник та Михайло Довбищенко. ⠀

Вхід на відкриття — вільний, у інші дні — за квитками музею. Музей книги і друкарства України працює у всі дні, крім вівторка, з 10:00 до 17:00. ⠀ Виставка триватиме з 2 серпня до 2 вересня.

Прокоментувати: