м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

1 березня в Музеї-квартирі В.С.Косенка відбувся концерт-лекція Віоліни Петриченко

Піаністка Віоліна Петриченко  відкриває забуте ім`я Василя Барвінського

1 березня в Музеї-квартирі В.С.Косенка в рамках «Музичних зустрічей в четвер» відбувся концерт-лекція відомої європейської піаністки українського походження, лауреата Міжнародних конкурсів ВіоліниПетриченко, присвячений видатній постаті в українській музичній культурі, композитору, диригенту, піаністу, педагогу Василю Барвінському, 130 років від Дня народження якого виповнилося днями.

Завдяки цій події відбулася своєрідна постбіографічна зустріч В.С.Косенка і В.О.Барвінського. За життя обидва митці особисто спілкувалися, а Василь Олександрович глибоко сумував з приводу передчасної смерті В.С.Косенка. Про творчі взаємини українських митців європейського світогляду свідчать документи з архіву В.С. Косенка, що зберігаються у фондах Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Музична зустріч в Меморіальному кабінеті В.С.Косенка – це завершальний етап сольного концертного турне піаністки в Україні з нагоди відзначення 130-річчя від Дня народження Василя Барвінського, яке розпочалося у обласній філармонії Чернівців, з великим успіхом продовжилося у Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому.

Водночас піаністка презентувала в Україні свій черговий сольний компакт-диск з творів В.Барвінського, записаний в Німеччині. Це перший диск з творів В.Барвінського. У програмі серед інших творів вперше виконані всі 8 прелюдій для фортепіано.

Всі диски, привезені в Україну, були розкуплені ще у Львові! Тому кияни з нетерпінням чекають наступних концертів пані Віоліни, яка живе і працює в Німеччині.

Таланту Віоліни Петриченко підвладні велика гама почуттів і хвилювань, закладених у крупних творах та фортепіанних мініатюрах Барвінського. Піаністка по суті відкрила слухачам Наддніпрянщини українського композитора-тернополянина надскладної долі і великого таланту, повернутого із забуття, – Василя Барвінського. Незрівнянна гра музиканта вражає кожного слухача щирістю, відвертістю та високим професіоналізмом.

Кожен, хто завітав до Музею-квартири В.С. Косенка відкрив для себе, крізь призму думок і довершеного виконання Віоліни Петриченко, красу і багатство фортепіанної творчості Василя Барвінського, за висловом піаністки, – «композитора без нот».

 

14

Володимир Мудрик,

завідувач Музею-квартири В.С. Косенка

 

 

 

Прокоментувати: