м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

 

Ю. МайєрМ. РаковськийО. ЯблонськаМ. СимашкевичА. ДобролежаО. ЛевченкоЙ. ЮцевичЕ. ШейкінО. БобровниковГ. ПрокопецьЯ. Мамонтов  

На зорі кінематографії фільми називалися “картинами, що рухаються”. Вони були чорно-білими та німими. Саме зображення, що оживало за допомогою техніки, становило основу кінематографії як мистецтва.

З часом з’явилися колір, звук ... але однаково фільми ще довго називали “картинами”.

Кіно за своєю природою – мистецтво синтетичне, тобто поєднує в собі багато видів мистецтва: літературу, театр, живопис, архітектуру, музику і т.д. Але першооснова фільму – це маленька картинка – кадр на плівці, що пробігає зі швидкістю 24 кадри на секунду, створюючи свій неповторний світ.

Кіно також мистецтво колективне. Сценарист, режисер, оператор, художник, композитор, актори – кожний має своє бачення фільму і певною мірою з творчого внеску кожного народжується цілісний твір, що його ми бачимо на екрані.

Виставка присвячена художникам кіно, хоча, слід сказати, зображальний світ фільму – це бачення режисера, який ставить завдання перед художником. Безумовно, на екрані ми бачимо світ очима оператора, який творить за допомогою кінокамери, користуючись такими зображальними засобами, як світло, ракурс, композиція кадру, рух камери і т.п.

Зрештою відзнятий матеріал потрапляє на монтажний стіл, і ми бачимо цілісну картину, що набуває завершеності шляхом з’єднання різних картин-кадрів у процесі монтажу.

Але художник кіно – це особлива професія. Він працює на різних етапах створення фільму, починаючи з пошуків загальної зображальної концепції, створення ескізів декорацій та костюмів і кінчаючи найдрібнішими технічними розробками ескізів реквізиту, добудов на натурі, також бере участь у створенні розкадрівок, що є частиною режисерського сценарію, за яким знімається фільм.

На виставці можна побачити різні види робіт художника кіно, зазирнути в його робочу майстерню і уявити як створюється зображальний світ фільму.