м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

"Кольоровий пасаж душі". Антоніна Дубрівна

/17.08 - 17.09/ 

 

Що стало найдревнішим проявом людської художньої діяльності, первинним намаганням самоусвідомлення та пізнанням навколишнього світу? Музика чи образотворчість? Питання про сутність та витоки мистецтва, а також про статус першонародження головних його видів є предметом поглибленого аналізу мислителів усіх епох, починаючи з класичної давнини до сучасності.

Людина виявила перші творчі прагнення за часів палеоліту, демонструючи своє тяжіння до освоєння та осмислення дійсності в художніх формах. Це проявилось у образотворчій знаковості, що вкривала ритуальні артефакти і музичні інструменти з кісток мамонту, які пережили тисячоріччя та сьогодні демонструють символи вічності, істинної творчості і прагнення синтетичної єдності та взаємодії.

В. Баранова-Россине, В. Кандинський, О. Скрябін, М. Чюрльоніс намагались розпізнати органічний симбіоз художніх образів та звуків, а також глибокий взаємозв'язок різних видів мистецтва та їх впливів на сприйняття людини.

Мистецький проект «Кольоровий пасаж душі» Антоніни Дубрівної з музеєм, що зберігає та вшановує пам'ять про композитора В.С. Косенка, класика українського музичного мистецтва – це спроба знайти сучасний вектор у розвитку співпраці музики та живопису, де колір під впливами звуків викликає ланцюг психічних переживань, що відкривають його сакральний зміст.