м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Виставка «Чулан Василька» 

До історії створення Театрального музею


12 лютого  - 31 грудня 2018

Зараз досить важко уявити, що Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, фонди якого нараховують понад чверть мільйона пам’яток, а кількість співробітників налічує сімдесят чоловік, колись розміщувався у невеличкій кімнаті, в якій «більше двох чоловік ніяк вміститись не могло».

Проте, кожне велике починання бере свій початок від креативної інновації, просування якої лягає на плечі справжніх фанатиків. Такими фанатиками в історії МТМКУ були члени музейної комісії МО «Березіль» на чолі з В.Васильком, актором та режисером. Комісія розпочала свою роботу 30 січня 1923 р., що вважається датою заснування музею. Занурення в тісноту «Васильківського чулану» дозволить краще усвідомити широкі можливості, що має сучасний музей. 

Музейна комісія оголосила у 1923 році музейний податок – кожен актор, режисер, художник колективу мав передати не менше двох предметів для поповнення колекції.

До 95-річчя Музею ми анонсуємо продовження цієї  традиції протягом 2018 року. 12 лютого під час відкриття виставки пройшла  перша мистецька акція по відродженню музейної традиції березільців «музейний податок», за участі митців.

 На данном изображении может находиться: один или несколько человек и люди стоят

Куратори виставки:
Тетяна Руденко, головний зберігач
Сергій Руденко, кандидат культурології, запрошений куратор
Андрій Романченко, художник-сценограф