м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Виставка «Наш клас. Сценографія/Живопис Ігоря Несміянова»

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України відкриває у своїх залах персональну експозицію творів одного з корифеїв сучасної української сценографії Ігоря Несміянова.


Виставки театральних художників-сценографів взагалі нечасто зустрічаються серед афіш мистецького життя, так як специфіка роботи театральних художників передбачає те, що її результатом є сама театральна вистава, над якою художник працює у співавторстві з великим творчим колективом, а вдячні оплески після того, як опускається завіса, приймають передусім актори. І тим більш видатною і цікавою є виставка робіт митця, що об’єднав бурхливий світ театру та самостійний пошук гармонії світу у майстерні художника-живописця.
Робота театрального художника-сценографа з організації розбудови та розвитку простору сцени, у якому власне і розгортається спектакль, є такою ж вагомою, як і робота режисера, а концепція організації та законів життя сценічного світу для кожної вистави є не менш базовою, ніж текст автора.


Створивши на початок 90-х років більше 50 робіт у театрі, маючи відомість і повагу як художник –сценограф, Ігор Несміянов полишає свою успішну роботу у театрі, у наступні майже тридцять років створює власний естетично-концептуальний всесвіт, свій власний театр, що живе на його картинах.
Коли минув цей період пошуків та роздумів, Ігор Несміянов повернувся до театрального мистецтва, озброєний ще більш нестандартним та яскравим баченням життя, мистецтва, людства - яке втілюється у його концептуальних сценографічних рішеннях, що можна сприймати як глибокі філософські етюди, які лише базуються на коротких ремарках авторів текстів. Деякі театральні роботи є результатами погляду після багатьох років живописного «затворництва» автора, деякі – реалізацією давніх задумів, що не можна було втілити раніше за технічних чи ідеологічних причин. Так концепція всесвітнього жорна, що підносить та знищує піднесених, яку можна побачити у основі сценографії до нещодавньої прем’єри театру Лесі Українки «Підступність і кохання» за Шиллером була випестувана художником ще у 1975 році студентом за п’єсою Івана Франка «Украдене щастя» як курсова робота. Ті ж жорна, але фактура їх карпатська смерека, з чого збудовано хату героя. Як в українській, так і в німецькій класиці надії та кохання жорстко руйнуються.
Наразі митець продовжує поєднувати живописну практику зі сценографічною роботою, продовжує створювати нові театральні виміри, вражаючи глибиною філософського бачення п’єс та небанальністю творчих рішень. Обидві сторони таланту Ігоря Несміянова гармонійно доповнюють одна одну, взаємно збагачують.
Iгор Несмiянов народився в 1949 році
1971-1977рр. — навчався в Київському державному художньому інституту (зараз Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), на театральному відділенні живописного факультету, майстерня Даніїла Лідера
1980-1991 — викладач кафедри композиції Київського державного художнього інституту
Від 1982 — член Національної спілки художників України
Від 1977 твори експонуються на художніх виставках в Україні та за кордоном
Від 1975 — як сценограф брав участь у постановках понад 80 вистав у різних театрах. Співпрацював з режисерами, зокрема, з Едуардом Митницьким, Володимиром Бегмою, Юрієм Погребничко, Володимиром Салюком, Олексієм Лісовцем, Йонасом Вайткусом, Еліасом Перрігом, Оленою Негреску, Давідом Бабаєвим, Марком Нестантінером, Миколою Карасьовим, Сергієм Перекрестом, Дмитром Морозовим.
Твори зберігаються у Фондах Міністерства культури України, Фондах Національної спілки художників України, Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, Приватних колекціях України та за кордоном. Мешкає у Києві.