м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Лідер - Мудрий

/10.05 - 30.09/ 

 
До 100-річчя художника Данила Лідера. На виставці представлено сценографічне вирішення однієї вистави - «Ярослав Мудрий» за п'єсою І.Кочерги, режисер Б.Мешкіс, Київ, театр ім. І.Франка, 1970.
 
Один з видатних майстрів всесвітньої сценографії Д. Лідер будував сценічне середовище як модель сприйняття світу. Він спонукав колег і глядачів до роздумів. Питання, які він ставив перед собою і перед глядачами, були серйозними, а часом глобальними.
 
Саме тому його ідеї не завжди сприймалися, тим більше, що робота в порожньому просторі потребувала специфічної режисури європейського стилю. Він був абсолютним авторитетом серед колег, викладачів, учнів, сполучав практичну роботу в театрі з викладацькою діяльністю. Людина високих принципів, за будь-яких умов він втілював їх в театрі, в інституті, в творчих спілках виставами, виступами, книгами. Він був активною людиною, людиною світлою.
 
Образ Ярослава Мудрого у постановці трактовано як образ зодчого, творця. Задум авторів вистави полягав у тому, щоб пустити назустріч два потоки – життя героїв п'єси та життя фрески. Дія починається: відкритий та освітлений весь сценічний простір. На риштуваннях - реставратори в простому сучасному одязі. Назустріч їм спокійно виходять люди іншого століття теж у простому довгому вбранні. Історія та сучасність у цій виставі нерозривні. Лідер шукав і створював не простір дії, не простір подій, а простір драми.