м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Виставка одного експоната 

макет художниці Марії Левитської до вистави «У полоні пристрастей (Камінний господар)» Л. Українки в Національному академічному театрі імені Л.Українки. 

/25.02 - 15.11/

Режисер – Михайло Резнікович. Прем'єра відбулася у 2002 році і зараз вистава з успіхом йде на сцені.

Це п’яте звернення театру до драми великої української поетеси після 1939, 1946, 1951, 1971 років. Історія про відомого спокусника Дон Жуана була адаптована Лесею Українкою, як заклик до внутрішньої  свободи та незалежності. П’єса стала знаковою в житті театру, оскільки після першої постановки у 1941 році театру було присвоєно ім’я Лесі Українки. Художнє оформлення до вистави художниці Марії Левитської допомагає передати символізм, відкрити глибину твору та авторського задуму. 

Марія Левитська 

Заслужений діяч мистецтв України

Лауреат національної премії ім. Т. Шевченка

Народний художник України

Член-кореспондент Академії мистецтв України

У 1981 році закінчила Київський художній інститут (нині Національна академія мистецтв України) – майстерня Даніїла Лідера. По закінченню навчання працювала на кіностудії ім. О.Довженка.

З 1989 р. – головний художник Національної опери України. Вона створила сценографію та костюми більш ніж до 160 опер, балетів, драматичних вистав.

Це насамперед, опери «Лоенгрін» Р. Вагнера (костюми), «Мадам Баттерфлай», «Турандот», «Манон Лєско», «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні, «Джоконда» А. Понкіеллі, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Мазепа», «Пікова дама», «Іоланта» П. Чайковського, балети «Чарівний сон» М. Лисенка, «Лебедине озеро», «Лускунчик», «Спляча красуня» П. Чайковського – в Національній опері України, драматичні вистави «Історія однієї пристрасті» Г. Джеймса, «Молоді роки короля Людовика ХІV» А. Дюма, «Тойбеле та її демон» Б.Зінгера та І. Фрідмана, «Школа скандалу» Р.-Б. Шерідана, «Фернандо Крапп написав мені цього листа» Т. Дорста, «Осінні скрипки» І. Сургучова  - у Національному театрі російської драми ім. Лесі Українки.

Оформляла оперні, балетні та драматичні вистави у зарубіжних театрах, зокрема «Спляча красуня» (Гданськ, Польща), «Царева наречена» (Марібор, Словенія), «Тойбеле та її демон» (Хайфа, Ізраїль), «Лускунчик», «Українська Попелюшка» (Канада). Вистави в оформленні М. Левитської з великим успіхом були показані під час гастролей Національної опера України в Німеччині, Швейцарії, Данії, Франції, Іспанії, Італії, Канаді, Японії та інших країнах. Марія Левитська учасниця багатьох художніх виставок в Україні та за кордоном.

В колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України зберігаються ескізи декорацій та костюмів Марії Левитської до таких вистав: «Нос» Д.Шостаковича, «Стійкий принц» П.Кальдерона, «Макбет» В.Шекспіра та макет оформлення вистави «Три сестри» А.Чехова.