ВИСТАВКИ ONLINE: Марина Герасименко і Степан Олексенко

Виставка

«З ТОБОЮ ЖИТИ НА ОДНІЙ ЗЕМЛІ, – ЯКЕ ВЕЛИКЕ ЩАСТЯ!»
присвячена 70-річчям від дня народження
видатних артистів

Марини Герасименко і Степана Олексенка

 

    «З тобою жити на одній землі, – яке велике щастя!»    
   

 

Актори були не тільки партнерами по сцені Національного академічного театру ім. І. Франка, а й подружжям у житті. Доля звела їх на студентській лаві, а розлучила смерть. Шлюб тривав більше сорока років. Вони були один для одного натхненням у творчості і підтримкою в складних обставинах життя. Справжній сімейний і творчий тандем, який залишив яскравий і незабутній слід в історії українського театрального мистецтва.

 

   
    Маринa Герасименко   Степан Олексенко    
   

 

Hародна артистка України. У своїх ролях вона завжди була несподіваною, правдивою і органічною. За 39 років праці в театрі ім. І.Франка зіграла багато ролей, серед яких можна виділити: Ісмену в «Антігоні» Софокла, Зіньку у «Дві сім’ї» Кропивницького, Анну в «Украденому щасті» Франка, Анфісу в «Трьох сестрах» Чехова, Секлету в «За двома зайцями» Старицького. Список можна продовжувати, але й згадані сценічні образи промовисто свідчать про її акторський діапазон: від високої трагедії до комедії. Артистизм, азарт і професіоналізм М.Герасименко дозволяли у кожній ролі проявити талант і великий творчий потенціал.

 

 

 

народний артист СРСР. Працював на сцені театру ім. І. Франка понад 40 років. Серед найвідоміших ролей: Майстер у «Майстрі та Маргариті» Булгакова, Іль у «Візиті старої дами» Дюренматта, Михайло в «Украденому щасті» Франка, Войницький у «Дяді Вані» і Вершинін у «Трьох сестрах» за Чеховим та ін. Зіграв більше 30 ролей у кіно, зокрема, Лаерта у відомому фільмі Г. Козінцева «Гамлет», Романа у фільмі-виставі «Дві сім’ї» за п’єсою Кропивницького, професора Мусташенка у телефільмі «Закон» за п’єсою Винниченка. Його творчості була властива щирість, правда і людяність. Актор казав: «Найбільша насолода для мене – виплеснути себе в улюбленій ролі, вивернути душу. Тому люблю «крупні плани», коли вийдеш на авансцену і сповідуєшся перед глядачами». Завдяки такому творчому кредо майже кожна його робота у театрі ставала подією і одкровенням.

 

   
    Шаржі Степана Олексенка    
   

 

Як непересічний митець С.Олексенко мав не один талант, - наприклад, він прекрасно шив, а ще дуже добре малював, зокрема у жанрі шаржу. На виставці представлені шаржі на його колег по театру Франка та фільму «Гамлет»: М.Яковченка, К. Степанкова, А.Гашинського, А.Вертинської та інших.

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

Хостинг сайту «Дата-центр Nerus.com»