Виставка “КУРБАС У КИЄВІ”

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та Яра Мистецька Група (США) представляють нову виставку про творчість знаного українського режисера Леся Курбаса, приурочену до 130-іччя від дня народження.
В експозиції представлені ескізи костюмів, які викликали захоплення публіки і мистецьких критиків Нью Йорку, а також оригінальні і реконструйовані костюми, макети сценографії, афіші, режисерські екземпляри п’єс з нотатками Курбаса, ноти, документальні фотографії з вистав. Звукозаписи сцен із вистав та зі спогадів сучасників у виконанні акторів Яри допоможуть глядачеві зрозуміти працю Курбаса над постановками.
Виставка починається розділом про роботу Леся Курбаса у Молодому театрі та розгортається довкола трьох постановок режисера у Мистецькому об’єднанні Березіль у Києві, а саме «Газ» (1923), «Джіммі Хіггінз» (1923) та «Макбет» (1924).
Кожний період творчості Курбаса відзначається інноваціями. Але саме під час праці у Мистецькому об’єднанні Березіль (МОБ) (1922 – 1926) театральні надбання Курбаса виходять за межі локальної проблематики. Режисер починає переосмислю-вати фундаментальну логіку театрального простору та представлення тіла на сцені. Курбас співпрацює з художником-авангардистом Вадимом Меллером, створюючи сценічні конструкції, які починають нагадувати скульптури чи навіть інсталяції, радше ніж театральні лаштунки.
У своїх постановках цього періоду Курбас починає активно ескпериментувати з кіномедіа, що на той час тільки з’являється у широкому вжитку.
Головне завдання ювілейної виставки – продемонструвати саме ті театральні модерністичні інновації, які репрезентують Курбаса як одного із митців при витоках мультимедійних течій у театрі та в мистецтві загалом, ставлять його в один ряд із найбільш знаними авангардистами першої половини ХХ-го сторіччя.

Куратори виставки: Вірляна Ткач, художній керівник Ярої Мистецької Групи (Нью-Йорк), Тетяна Руденко, головний зберігач фондів МТМК України

Виставка створена за підтримки Програми імені Фулбрайта в Україні.