2016 року в Музеї-квартирі В.С. Косенка було здійснено ремонтно-реставраційні роботи і створено нову експозицію. Відкриття оновленого музею композитора було приурочене до 120-річчя від дня його народження і відбулося 23 листопада.
Новітня експозиція музею-квартири є синтезом меморіальної і біографічної складових, спрямована на презентацію В. Косенка як непересічного українського митця європейського рівня і значення.
При цьому як один з базових принципів авторами, — завідувачем Музею-квартири В.Мудриком та художником Б.Поліщуком, — враховано й традиції побутування музею впродовж часу його існування як народного, зокрема — відтворення атмосфери домашнього затишку при житті композитора, та досвід діяльності як музичного осередку, в якому відбувалися й відбуватимуться публічні культурно-мистецькі заходи, демонструватимуться матеріали про увічнення пам¢яті В. Косенка, місце і роль його творів у сучасній українській культурі (в т.ч. мультимедійними засобами).
Експозиційний простір музею поділяється на два розділи: меморіально-біографічний (вітальня і кабінет) та виставковий (третя кімната). В меморіальній частині Музею-квартири на основі фотографій, спогадів та публікацій відтворено інтер`єри помешкання 1930-х рр., в якому жив В. С. Косенко та його родина. Тут представлено унікальні особисті речі композитора. Найдавнішим експонатом зібрання є іменна срібна ложка з батьківського дому Косенка.


Виставковий розділ та Музей-квартира вцілому оснащені сучасними аудіо-візуальними засобами, в яких представлено в повному обсязі колекцію музею-квартири В. Косенка і надано можливість відвідувачам в інтерактивній формі долучитися до епохи, в яку жив і творив митець, та ближче познайомитися з музикою композитора.